Як отримати електронні водійські права і техпаспорт в Україні?”Цифрова держава в дії”.

elektronni-posvidchennya- (1)Кабінет Міністрів України схвалив запуск експериментального проекту по застосуванню електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які можуть пред’являтися поліції замість документів, виданих на бланках.

Відповідні постанови і порядок, ініційовані Міністерством цифровий трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, прийняті на засіданні Уряду 23 жовтня.

Е-права та електронний техпаспорт – цифровий образ виданих пластикових водійських прав і свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), що містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код). Водій зі свого смартфона може пред’являти ці документи поліцейському, який зможе перевірити дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

Українці в цьому році сплатили 71 млн. грн. штрафів за те, що не мали при собі прав або техпаспорта під час керування автомобілем. Сьогодні, коли смартфон здатний замінити гаманець, вимога постійно мати при собі додаткові документи – звучить архаїчно. – «Тому ми створили технічне рішення, яке дозволить громадянам завантажити ці документи в мобільний додаток і більше не переживати, що документи залишилися вдома. Новий сервіс буде корисним і комфортним для багатьох громадян », – зазначив Віце-прем’єр-міністр, Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

- «Наш перший крок – створення онлайн-сервісу державних послуг, де все швидко, чітко і зрозуміло. Тут можна отримати послугу там і тоді, коли потрібно, і більше не турбуватися, що відвідування держустанови з’їсть весь день і все нерви ».

Цей сервіс повинен об’єднати всі державні послуги в одному проекті. Це буде сайт і мобільний додаток. Зараз портал в розробці, але бачення цифрового держави вже відомо.

Як можна буде отримати електронні права і техпаспорт?

Для замовлення електронних водійських прав і електронного техпаспорта громадянину потрібно буде тільки завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія» та пройти електронну ідентифікацію.

Е-права та електронної техпаспорт формуються автоматично при наявності в єдиній інформаційній системі МВС всіх відомостей, які зазначаються в посвідченні водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, в тому числі фотографії (оцифрованого образу особи) особи для формування електронної водійського посвідчення.

Це спростить життя автомобілістів, адже під час здачі іспитів водій отримує право на керування автомобілем, а не просто пластикову карту, за відсутність якої зараз штрафують водіїв.

При цьому сформувати електронні документи громадяни зможуть дистанційно за допомогою смартфона. Але це буде можливо лише в разі наявності оцифрованого фото водія в базах правоохоронців. Тобто миттєво не зможуть отримати електронні права ті, у кого вони ще радянського зразка.

Щоб перенести документи в смартфон власникам застарілих посвідчень доведеться замінити їх на нові. При цьому автомобілісти й надалі зможуть користуватися звичайними водійськими правами і техпаспортом, а електронні зможе кожен використовувати за бажанням.

Нагадаємо, що в Україні водійське посвідчення дає право користуватися транспортом класу B1 , B, C1, C (автомобілі) при досягненні 18-річного віку. Користуватися транспортом класу А (мотоцикли) можна з 16 років, а всі інші категорії відкриті з 19 років. Що стосується громадського транспорту: автобуси, трамваї і тролейбуси, то управляти ними дозволяється тільки після 21 року.

Як допоможе Цифрове держава?

Творці сервісу підкреслюють, що держава повинна допомагати одним швидко отримувати послуги, а іншим – чесно виконувати свою роботу. Тому запускається проект «Цифрова держава», яке згодом об’єднає всі відомства в єдину зручну і дієву онлайн-систему.

Щоб перетворити Україну в даний цифрову державу, потрібно оцифрувати ще багато послуг, оновити законодавчу базу, впорядкувати роботу держреєстрів, забезпечити технічні можливості і захист даних. Зміни торкнуться не тільки адміністративних послуг, а й галузей охорони здоров’я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії та інших сфер.

Що таке держава в смартфоні?

Це проект діджіталізаціі державотворчих процесів. Вона передбачає усунення ланки “людина-людина” при наданні державних послуг. В ідеалі держава в смартфоні – це можливість отримати будь-яку державну послугу, просто взявши свій смартфон.

У планах проекту цифрового суспільства кожен українець матиме особистий кабінет жителя і зможе відстежувати всі дані, які держава має про нього. Мета – до 2024 року 100% всіх державних послуг перевести в онлайн, 20% послуг стануть автоматизованими без участі чиновників.

Які ще послуги можна буде отримати через мобільний додаток?

  • Скористатися електронним кабінетом громадянина;
  • Оцифрувати сотні послуг;
  • Отримати ліцензії та дозволи онлайн;
  • Отримати цифрові медичні послуги.

У Міністерстві цифрової трансформації обіцяють, що додаток, сайт і перші сервіси стануть доступні онлайн вже в найближчі місяці. При цьому їх список буде доповнюватися. При цьому всі послуги повинні бути доступними онлайн вже до 2022 року.

Незважаючи на те, що ми відстаємо в питаннях технічного прогресу від деяких інших країн, безліч послуг у нас вже переведені в цифрову площину. Зараз в Україні є онлайн більше 120 послуг.

Так, наприклад, онлайн можна оформити державну допомогу при народженні дитини, просто подавши документи через інтернет. Також через інтернет можна оформити субсидію, записатися в ЗАГС, поміняти ім’я або прізвище в паспорті, оформити закордонний паспорт, отримати пенсійне посвідчення і навіть подати на розлучення.

Зараз ці послуги можна отримати на порталі держпослуг iGov або в кабінеті електронних сервісів від Мін’юсту. Там же можна вибрати потрібну послугу, яка доступна онлайн (але для отримання тих чи інших електронних послуг знадобиться електронний цифровий підпис (ЕЦП), або ж система BankID)

0 відповіді
Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>