Пряме врегулювання по ОСЦПВ стартує в Україні з 1 грудня

Пряме врегулювання страхових випадків

По обв’язковому страхуванню цивільної відповідальності власників транспортних засобів в Україні розпочнеться з 1 грудня 2016 року.

Система прямого врегулювання в Україні почне роботу в добровільному режимі. Обов’язковим механізм стане вже після прийняття законодавчих змін, передбачених законопроектами №3551 та №3670, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

Антимонопольний комітет дав дозвіл на узгоджені дії у вигляді підписання МТСБУ та страховиками-членами Бюро згоди про пряме врегулювання збитків 27 жовтня, обмеживши його дії строком на два роки.

Це рішення АМКУ прийнято після проведення ретельного дослідження впливу узгоджених дій на ринку послуг ОСЦПВ у відповдності з законодавством про захист економічної конкуренції та з прийняттям до відома інформації щодо позитивного ефекту від впровадження системи добровільного прямого врегулювання.

Комітетом прийнято до уваги факт відсутності занепокоєння впровадженням системи зі сторони більшості страхових компаній, Нацкомфінпослуг і об’єднань страховиків, що було визначено в результаті опитування учасників страхового ринку, яке проводилося Комітетом протягом липня-вересня 2016 року.

Що дає впровадження системи прямого врегулювання збитків?

 1. Удосконалення надання страхових послуг по ОСАГО за рахунок посилення боротьби за споживача між страховими компаніями.
 2. Можливість для страхувальника при укладанні договору страхування отримати і проаналізувати інформацію щодо якості надання послуг конкретної страховою компанією, зокрема термінів врегулювання, порівняти ці показники різних страховиків.
 3. Можливість страхувальників при укладанні договору страхування особисто вибирати компанію, яка буде виплачувати збиток в разі ДТП, спираючись на інформацію про якість виконання їй своїх зобов’язань.
 4. Стимул страхової компанії в повному обсязі і своєчасно сплачувати страхове відшкодування, оскільки платить «своєму» клієнтові, і в разі своєчасного і якісного врегулювання страхової події може розраховувати на те, що страхувальник побажає переукласти договір ОСАГО на наступний період.
 5. Спрощення та скорочення термінів процедури врегулювання збитків. Найважливішою перевагою системи прямого врегулювання стане гарантія своєчасного отримання страхового відшкодування потерпілим. Для забезпечення виконання зобов’язань один перед одним, страховики сформують додатковий гарантійний фонд в розмірі 50% середньомісячного обсягу страхових виплат.

Хто з страховиків бере участь в проекті?

Страховики, які підписали угоди про пряме врегулювання, прийняли рішення підтвердити, що угода про пряме врегулювання від 24 березня 2016 вступає в силу з 1 грудня 2016 року.

Протокол до Угоди, що підтверджує приєднання страховиків до системи прямого врегулювання, підписали уповноважені представники 16 страховиків: АХА Страхування, Арсенал Страхування, PZU Україна, ВУСО, АСКА, Оранта, ПРОСТО-страхування, УНІКА, Провідна, ІНГО Україна, Універсальна, Міжнародна СК, КРЕДО , АСКО-Донбас Північний, Колоннейд Україна і Брокбізнес.

Ще близько 10 страховиків мають намір приєднатися до системи прямого врегулювання найближчим часом.
МТСБУ розраховує, що з часом все страховики, що працюють на ринку ОСАЦВ, приєднаються до Угоди і кожен потерпілий в ДТП отримає можливість скористатися механізмом прямого врегулювання.

1 відповісти
 1. Norah says:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>