Обов’язкове медичне страхування в Україні запрацює з 2019 року.

Обов’язкове медичне страхування в Україні має запрацювати з 2019 року, говориться в Звіті про хід та результати виконання програми діяльності Кабінету міністрів в 2016 році, який представив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

У документі наголошується, що перехід на систему медстрахування дасть можливість забезпечити рівний доступ населення до доступної допомоги, підвищити якість послуг в установах охорони здоров’я, а також мінімізувати витрати пацієнтів, збільшивши при цьому доходи медпрацівників за рахунок ефективного розподілу бюджетних коштів.

До цього, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив надію на ухвалення закону про обов’язкове державне медичне страхування. – “Сподіваємося що знайдемо порозуміння з парламентом і зможемо прийняти закон про обов’язкове державне медичне страхування. Люди нічого не будуть додатково платити, а ми в бюджетному секторі. Засоби, які ми сьогодні витрачаємо на медицину, будемо витрачати через систему страхування. Щоб кошти ходили за людиною “, – сказав Володимир Гройсман.

Для впровадження в Україні пропонується модель державного обов’язкового медичного страхування, яке, на думку Уряду, враховує кращі сучасні практики та досвід трансформації системи охорони здоров’я в світі, зокрема, в Центральній і Східній Європі.

Документ закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100% покриттям для громадян. Передбачається, що страхові внески будуть платити через загальну систему оподаткування і збиратися в державному бюджеті.

При цьому, розмір страхових виплат для кожного конкретного пацієнта не буде прив’язаний до розміру його індивідуальних внесків. Регулювати відносини між пацієнтами і лікарями буде єдиний національний замовник.

На нього ж будуть покладені функції по закупівлі медичних послуг для українців, оцінці якості послуг, збору та обміну медичною інформацією. Очікується, що в Україні почне діяти гарантований пакет медичної допомоги.

Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг і ліків, право на які будуть мати всі громадяни. Його будуть щорічно переглядати та оприлюднювати. Переходити на нову модель фінансування галузі будуть поетапно протягом трьох років.

1 відповісти
 1. Gina says:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>