681

8 найНЕбезпечніших автомобілів на українському ринку

Безпека автомобіля є найважливішим фактором, на якому слід зосереджувати увагу при виборі нового авто. Сьогодні ми хочемо показати Вам невеликий перелік автомобілів, перед покупкою яких слід добре подумати.

TOYOTA YARIS

toyota-yaris

Дана модель одна із найкомпактніших в арсеналі компанії Toyota. В ході випробувань EuroNCAPперше покоління ToyotaYarisотримало тільки три зірки (з п’яти) безпеки для водія і нуль зірок безпеки для пішохода. Крім того, дана модель займає лідируючі позиції серед небезпечних автомобілів, через низьку страхову аварійну статистику. Її показники складають 28,5 страхових випадків на тисячу страхових років.

SUZUKI SX4

suzuki-sx4

Перше покоління Suzuki SX4 з’явилось в 2006 році і, якщо судити по кількості автомобілів цієї моделі на дорогах нашої країни, машина отримала немалу популярність. Однак, і ця модель потрапила до списку небезпечних автомобілів завдяки своєму граничному показнику страхових випадків – 26,6. А ось в ході випробувань EuroNCAPSuzukiSX4 показав непогані результати: чотири зірки для пасажира та три зірки для пішохода.

CHEVROLET AVEO

chevrolet-aveo

Популярний в наших краях Chevrolet Aveo опинився на третьому місці небезпечних автомобілів з показником в 26 страхових випадків. Що стосується рейтингу, в краш-тестах EuroNCAPChevroletAveoседан 2006 модельного року отримав дуже низькі оцінки: всього одну зірку для пасажирів і три для пішоходів.

MITSUBISHI GALANT

mitsubishi-galant

Останнє, дев’яте покоління Mitsubishi Galant було випробувано на рівень безпеки не за методикою EuroNCAP, а за більш жорстким методом, розробленому Управлінням дорожньої безпеки США (NHTSA). За цією схемою, лобове зіткнення з бетонною стіною відбувається на швидкості 56 км/год, крім того, передбачений боковий краш-тест на швидкості 62 км/год: в авто під косим кутом в’їжджає візок з деформовуючим бар’єром. В результаті випробувань автомобіль зміг завоювати найвищий бал – п’ять зірок. Але, не дивлячись на це, він займає четверте місце рейтингу найнебезпечніших автомобілів, з показником 25,4 страхових випадків.

KIA RIO/HYUNDAI ACCENT

kia-rio

Багатьом до вподоби дані автомобілі, завдяки прийнятній ціні і багатій комплектації. Але не варто забувати про безпеку. Не дивлячись на непогані показники європейських краш-тестів (KiaRio 2005 модельного року отримав 4 зірки для пасажира і всього дві для пішоході), дані автомобілі займають п’яту позицію антирейтингу безпеки, з результатом в 24,9 страхових випадків.

 

Якщо з сучасними іномарками все більш-менш ясно, то як йдуть справи з безпекою у вітчизняних автомобілів? Адже вулицями наших міст все ще катається величезна кількість «відер», зібраних в минулому столітті.

ВАЗ

vaz

Звісно, в даному випадку мова піде про «класику» від ВАЗ, яка, в якості моделі 2107, вироблялась в величезних кількостях аж до 2012 року. Одразу варто відзначити, що перші машини ВАЗ були розроблені ще 70-х роках минулого століття. В «класиці» повністю відсутні засоби безпеки пасивного типу, не кажучи вже про подушки безпеки. Вони почали встановлюватися на моделях АвтоВАЗа тільки з 2000-го року.

vaz_2107

Крім того, ремені безпеки також були не у всіх модифікаціях і звилися набагато пізніше. Плюс до всього, в машинах практично був відсутній антикорозійний захист кузова, в результаті чого іржа і наскрізні дірки з’являлися вже через 10 років експлуатації. Та що судіть самі, наскільки безпечні дані автомобілі.

ТАВРИЯ/СЛАВУТА

tavry-ya

На думку ряду експертів, перше місце у світовому рейтингу «небзпеки» займають саме українські автомобілі. Зокрема, дітище Запорізького автозаводу Таврия/Славута. Краш-тести, проведені виданням «Авторев’ю» в середині 2000-х років, показали просто жахливі результати.

Так, при лобовому зіткненні у даних автомобілів кріпильні навіси не здатні втримати капот, що призводить до його зриву з петель і потраплянню в салон. Окреме «дякую» варто сказати інженерам, які помітили запасне колесо в моторному відсіку. При лобовому зіткненні «запаска» видавлює передню панель прямо на водія і пасажира. Як результат – летальний наслідок. Крім того, Таврія і Славута не мають достатню міцність кузова, корозія з’являєть занадто швидко, а також відсутні засоби пасивної безпеки.

DAEWOO LANOS

daewoo-lanos

З 2006 по 2010 рік Daewoo Lanos (Chevrolet Lanos, ZAZ Chance, ZAZ Sens) являвся безумовним лідером продажів на українському ринку нових легкових автомобілів. Найцікавіше те, що популярні і продавані в Україні модифікації взагалі не оснащувалися передніми подушками безпеки. При тому, що в європейських тестах приймали участь саме автомобілі з AirBag`ами.

У підсумку за результатами краш-тестів EuroNCAP, DaewooLanos(з подушками безпеки) отримав неповних три зірки дял пасажирів і всього дві для пішоходів.

 

Зрозуміло, якщо ви виявили у даній збірці свій автомобіль, то не варто спішити його продавати. Однак, ми надіємось, що наш матеріал заставить водіїв задуматися над своїм стилем їзди і в окремих ситуаціях утриматися від лихацтва. А для тих, хто тільки збирається купувати автомобіль, дана інформація буде особливо корисною.