Як впливає місце реєстрації автомобіля на вартість полісу ОСЦПВ в Україні?

C0D18F4E-FC08-4322-B400-D20780FB83E1

Нацкомфінпослуг розповілв про правомірність дій страхових компаній, які при укладанні договорів автострахування застосовують коригуючий коефіцієнт в залежності від місця реєстрації транспортного засобу відповідно до місцезнаходженням установи, що зареєструвало авто.

Дії страховиків є правомірними, оскільки зазначена вимога передбачена схемою застосування коригувальних коефіцієнтів відповідно до Положення про особливості укладання договорів ОСЦПВ.

У той же час, в п. 24 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) або зняття з обліку автомобілей і інших транспортних засобів і мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 №1388, були внесені зміни, згідно з якими реєстрація або зняття з обліку проводиться за місцем звернення власника або уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізособи або місцезнаходження юрособи.

При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації фізособи (для внутрішньо переміщених осіб – це місце проживання на підставі відповідних документів) або місцезнаходження юридичної особи, за яким реєструється транспортний засіб.

Перевірити дію поліса ОСЦПВ можна онлайн на сайті МТСБУ за номером поліса або за номером автомобіля.

Для запобігання порушенню прав споживачів і врахування норм Порядку щодо визначення місця реєстрації транспортного засобу, Нацкомфінпослуг розробило і зареєструвало розпорядження №538 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань ОСЦПВ» від 09.04.2019, розроблене за участю Моторного (транспортного) страхового бюро України. Розпорядження вступило в силу з 21 вересня 2019 року.

Сьогодні максимальний розмір компенсації збитку по майну в Україні зріс з 100 тис. грн. до 130 тис. грн., по життю і здоров’ю з 200 тис. грн. до 260 тис. грн.

Тепер страховик, використовуючи більш широкий діапазон коефіцієнтів, зможе точніше оцінити вартість ризику, який бере на себе. За новими правилами на тариф буде впливати місце реєстрації та проживання власника автомобіля, а не реєстрація авто . Найбільше від цього виграють жителі сіл і невеликих міст – ціна страхування для них знизиться на 30%.

Щоб заощадити, мешканці великих міст можуть купувати онлайн-страхування. Для таких полісів компанії зможуть використовувати понижуючий коефіцієнт до 0,9.

0 відповіді
Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>