МТСБУ представило статистику продажів електронних полісів ОСЦПВ: 15,7 тис. е-полісів за лютий-червень

МТСБУ представило статистику продажів електронних договорів ОСЦПВ в Україні з 7 лютого по 11 червня 2018 року. За цей період українські страховики продали 15 652 електронних полісів.
Електронний поліс набуває популярності в українських водіїв. Загальна страхова премія за електронним договором автоцивілки склала близько 10 млн. грн. Середня вартість такого полісу – 640 грн.

Screenshot_6

Можливість укласти договір обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності з’явилася в українських водіїв з 7 лютого 2018 року відповідно до розпорядження Нацiонального комітету фінансових послуг №3631 від 31.08.2017 р. «Про затвердження змін до Положення про особливості укладення договорів ОСЦПВ».

Зараз активно розвиваються продажі електронних полісів ОСЦПВ. Загалом, 41 страхова компанія, що входить в МТСБУ, має технічну можливість укладати електронні договори ОСЦПВ, однак, виходячи зі статистики Бюро, за 5 місяців тільки 29 страховиків «спробували» електронні продажі і випробували «можливості».

ТОП страховиків за кількістю проданих е-полісів (7.02.2018-11.06.2018)
Частка продажів е-полісів ОСЦПВ по страховикам (7.02.2018-11.06.2018)

Screenshot_22222222

 

- «Електронний поліс зручний перш за все для клієнта страхової компанії, адже він доступний в будь-який момент, в будь-якому місці. Укласти його можна як безпосередньо на сайті, так і звернувшись в офіс страховика. При цьому клієнт отримує гарантований страховий захист і уникає ризику укладення фальшивого договору ОСЦПВ. Електронний поліс – надійний і сучасний вид страхового захисту », – вважає Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Основні переваги електронного договору страхування в порівнянні з паперовим полісом:

 • Можливість укласти договір страхування самостійно через сайт страховика у зручний для себе час. Разом з тим, електронний договір може укладатися також в офісі страхової компанії або через страхових посередників.
 • Електронний договір формується безпосередньо в базі даних МТСБУ. Таким чином, клієнт уникає ризиків отримати фальшивий або фальсифікований поліс, а інформація про новий договір гарантовано зафіксована в централізованій базі даних бюро. Клієнт також отримує підтвердження факту укладення договору страхування на свій ящик електронної пошти у вигляді візуальної форми полісу.
 • Можливість здійснювати оплату договору ОСЦПВ після онлайн-розрахунку.
 • У разі виключення страховика з членів МТСБУ, укладення договорів ОСЦПВ з такою компанією припиняється автоматично.

Впровадження «електронного полісу» не скасовує можливості укладати договори страхування в паперовій формі. Право вибору форми договору обов’язкового страхування залишається за клієнтом.

Всього українські страховики в 1 кварталі 2018 року уклали понад 1,6 млн. договорів страхування ОСЦПВ. Страхові платежі за договорами склали 908,4 млн. грн.

Протягом 1 кварталу 2018 компанії врегулювали понад 31 тис. страхових звернень в результаті ДТП і виплатили постраждалим 529 млн. грн. Рівень збитковості (співвідношення страхових виплат до страхових премій) продовжує зростати. Так, за результатами 1 кварталу 2018 року він склав 58,2% (за результатами четвертого кварталу 2017 – 52,3%). Середній розмір страхової виплати склав 17 тис. грн. В той же час за даними аналогічного періоду минулого року середня виплата становила 14,4 тис. грн.

1 відповісти
 1. Otis says:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>