МТСБУ і прикордонна служба України почали полювання на власників фальшивих полісів «Зелена карта»

pic08320

Державна прикордонна служба України отримала можливість перевіряти в режимі реального часу сертифікати «Зелена карта» при перетині українськими авто державного кордону.

Цей процес став можливим завдяки встановленню взаємообміну між базою даних МТСБУ і інформаційно-телекомунікаційною системою прикордонного контролю «ГАРТ-1» прикордонної служби.

Таким чином прикордонники отримали реальну можливість перевірки не тільки наявності страхових полісів, а й їх дійсність. Тепер, коли водій перетинає кордон України на авто і пред’являє працівникові прикордонної діючий договір страхування «Зелена карта», укладений із страховиком, то прикордонник в режимі реального часу може зробити запит до бази МТСБУ через систему «ГАРТ-1».

У разі, якщо в базі МТСБУ відсутня інформація про укладення відповідного договору, то такому авто виїзд з України в країни міжнародної системи страхування Зеленої карти заборонено.

Невідповідність номера авто в базі МТСБУ і зазначеного в полісі є підставою вважати сертифікат «Зелена карта» підробкою, що може стати причиною виклику на місце події оперативної слідчої групи поліції і подальших відповідних дій (складання протоколу, вилучення полісу «Зелена карта», отримання пояснень місця і осіб, які здійснювали його оформлення від імені страховика).

МТСБУ застерігає українських водіїв від покупки фальшивих і фальсифікованих договорів страхування. Законом передбачено штраф за підробку документів розміром до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 6 місяців або обмеження волі на строк 3-5 років або позбавлення волі на строк до 5 років.

Умисне використання підробленого документа карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів або арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Кожен водій може самостійно перевірити справжність поліса «Зелена карта» по держномер авто або номеру поліса на сайті МТСБУ або за телефоном гарячої лінії МТСБУ 0 800 608 800 (цілодобово, безкоштовно).

Також радимо не укладати договір безпосередньо перед перетином кордону, а заздалегідь подбати про страховий захист, звернувшись до страховика за кілька днів перед запланованою поїздкою.

1 відповісти
 1. Livvy says:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>