Ліміти відповідальності по ОСЦПВ в Україні будуть збільшені в 2019 році на 30%, з 2020 в 5 разів, з 2025 в 80 раз.

В кінці першого кварталу 2019 року в Україні заплановано підвищення страхових лімітів по ОСЦПВ (максимальних сум виплат) за шкоду майну, життю і здоров’ю, завдану внаслідок ДТП, повідомили в МТСБУ.

Останній раз ліміти страхових виплат по ОСЦПВ підвищувалися майже три роки тому, МТСБУ було одним з ініціаторів і активних прихильників цього рішення.

1465453462_mesto-vozniknoveniya-dtp

Ліміти відповідальності за шкоду по майну на сьогодні становлять 100 тис. грн. на кожного потерпілого, але не більше 500 тис.грн. на всіх постраждалих, а за шкоду життю і здоров’ю потерпілого – 200 тис. грн. на кожного потерпілого.

Зараз однозначно існує потреба в черговому збільшенні лімітів, кажуть в Бюро. «По-перше, ми бачимо постійне зростання розмірів виплат, що обумовлено збільшенням цін на запчастини, витрат на роботи по ремонту автомобіля на СТО».

За даними МТСБУ, кількість страхових виплат по ОСЦПВ, коли розмір збитку майна перевищив ліміт у 100 тис. грн., зросла за рік приблизно в 1,5 рази. Хоча сьогодні виплати більші аніж 100 тис. грн. складають трохи більше 1% від усієї кількості, але при цьому в загальній сумі виплат це близько 7%.

За 11 місяців 2018 року за страховими випадками ОСЦПВ здійснено понад 121 тис. виплат, тобто в більш ніж 1300 страхових випадків збиток був понад 100 тис. грн., і максимального розміру страхової суми не вистачило для повної компенсації заподіяної в ДТП збитку.

Ситуація, коли сума виплати перевищує страхову суму, дискомфортна і несправедлива як для потерпілого в ДТП, так і для винуватця. Потерпілому, який отримає виплату від страховика або МТСБУ, що не покриває повністю збиток, решту суми доведеться отримувати з винуватця. І найчастіше робиться це через суд, що вимагає істотних витрат сил, засобів і часу. Винуватцю ж ДТП, не дивлячись на те, що він застрахував свою відповідальність, доведеться доплатити різницю зі своєї кишені. Іноді це можуть бути дуже значні суми.

Щоб виправити цю ситуацію, МТСБУ запропонувало підвищити ліміти відповідальності страховиків, але на жаль, без змін до Закону «Про ОСЦПВ», одним розпорядженням Нацкомфінпослуг максимальні суми страхових виплат можуть бути збільшені тільки на розмір показника інфляції і рівня споживчих цін.

 • Максимальні суми виплат в 2019 році будуть збільшені на 30% і складуть 130 тис. грн. за шкоду майну, і 260 тис. грн. за шкоду життю і здоров’ю.
 • Нові ліміти будуть діяти тільки для договорів ОСЦПВ, укладених після набуття чинності відповідного розпорядження Нацкомфінпослуг.

Тому МТСБУ рекомендує автовласникам, які хочуть повністю захистити себе від неприємних несподіванок на випадок потрапляння в той самий 1% страхових випадків, збитки за якими перевищує ліміт страхових виплат: укладати додатково до полісу ОСЦПВ договір ДЦВ (добровільного страхування цивільної відповідальності). За досить невелику суму ( 150-500 грн.) Ви отримуєте додатковий ліміт виплати на суму від 200 тис. до 1 млн. грн. і більше. Невелика ціна за власний спокій, і впевненість, що в разі серйозного ДТП не доведеться доплачувати винуватцю компенсацію збитку з власної кишені.

«Найважливіше, що очікує будь-яка людина від страхування, в тому числі і від страхування автоцивільної відповідальності – це надійний захист, яку постраждалі в ДТП бачать у своєчасній виплаті відшкодування в розмірі, що покриває завдані збитки», вважає Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко .

Завдання страхового ринку, Моторного Бюро, Нацкомфінпослуг – поступово домагатися того, щоб забезпечити надійний і повноцінний страховий захист кожному постраждалому в ДТП. У тому числі і за рахунок збільшення лімітів виплат по ОСЦПВ. «У середньостроковій перспективі ми повинні прийти до того, щоб максимальні страхові суми поступово наближалися до європейських стандартів, де вони становлять мільйони євро», заявив Володимир Шевченко.

Значне і суттєве зростання розмірів страхових сум був закладений в новій редакції закону «Про ОСЦПВ» (законопроект 3670-д), який Верховна Рада України не змогла прийняти на початку вересня минулого року.

Однак це не означає, що робота над модернізацією сфери ОСЦПВ і над наближенням рівня страхового захисту до європейського буде відкладена. Зараз йде розробка нової редакції закону, що регулює сферу діяльності ОСЦПВ. У нього будуть включені норми про поступове підвищення лімітів, аналогічні тим що були закладені в законопроекті 3670-д, тобто ми будемо прагнути законодавчо забезпечити:

 • Підвищення страхової суми за шкоду майну з 1 січня 2020 року до 500 тис. грн. на одного потерпілого і 2 млн. грн. на один страховий випадок. До 1 січня 2025 року. суми поступово повинні бути підвищені до 8 млн. грн. на одного потерпілого і 16 млн. грн. на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих.
 • Підвищення страхової суми за шкоду життю і здоров’ю з 1 січня 2020 року – 1 млн. грн. на одного потерпілого і 20 млн. грн. на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих. Станом на 1 січня 2025 р. суми поступово збільшуються до 20 млн. на одного потерпілого і 100 млн. на один страховий випадок, незалежно від кількості потерпілих.

У новий законопроект буде включено ряд положень, націлених на підвищення якості страхового захисту. Зокрема, термін врегулювання (отримання виплат) буде скорочено з моменту подачі заяви в страхову компанію (діюча норма) з 90 днів до 60 днів. Передбачені також штрафи для страховиків за несвоєчасну виплату страхового відшкодування – 20% від суми, невиплаченої або недоплаченої потерпілому.

Ще одною соціально важливою законодавчою зміною, закладеною в новий законопроект,стало спрямування на посилення гарантійної функції МТСБУ. Виплати фізичним особам за зобов’язаннями страховиків, які пішли з ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами, будуть здійснюватися набагато швидше. Оскільки за новими нормами, виплати будуть проводитися не після завершення процедури банкрутства і підписання ліквідаційного балансу, як це відбувається зараз згідно чинного законодавства, а відразу ж після виключення компанії з членів МТСБУ.

«Однією з наших основних, пріоритетних завдань з розвитку ринку залишається перетворення ОСЦПВ в сучасну, галузь, що забезпечує якісний захист інтересів потерпілих в ДТП. Підвищення лімітів – важливий крок до цієї мети », заявив Володимир Шевченко.

1 відповісти
 1. Estee says:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Відповісти
Хочете приєднатися до дискусії?
Запрошуємо прийняти участь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>